8 важливих правил життя, якщо ти страждаєш алергією на амброзію

Серпень — початок бурхливого цвітіння рослини під красивою і ніжною назвою амброзія, яка насправді є справжньою “повільною вбивцею” для людей, які страждають алергією на пилок цієї рослини. У нашій статті ти знайдеш поради, як підготуватися до зустрічі з неприємними симптомами алергії на амброзію.

8 важливих правил життя, якщо ти страждаєш алергією на амброзію

На сьогодні амброзія є найсильнішим алергеном. Ця трава — шкідливий і живучий багаторічний бур’ян, який має високу швидкість поширення і потужну здатність висушувати ґрунт, витісняючи все зростаюче на ньому.

Висока алергенність амброзії обумовлена наявністю 15 пилкових зерен в пробі (алергічна реакція настає при наявності чотирьох зерен, для порівняння — ще один потужний алерген, пилок берези, дає 8-10 зерен), і, як кажуть фахівці, ця цифра буде збільшуватися із кожним роком. Тому, якщо ти раптово почала чхати та кашляти в останній місяць літа або в перший місяць осені, будь уважна — це може бути алергія на амброзію.

1. Звідки прийшла амброзія

У країнах Євросоюзу надають великого значення боротьбі з амброзією, знищуючи її з коренем і засіваючи ґрунт іншими конкурентоспроможними рослинами. До речі, для того щоб країна могла вступити в Євросоюз, потрібна державна програма по боротьбі з амброзією та її реальні результати. Якщо таких немає, то про членство в ЄС можна тільки мріяти.

На жаль, у нашій країні не виконують жодних дій для подолання амброзії. Хоча одним із ефективних методів є елементарне знищення рослин із корінням або її багаторазове ручне викошування. Це не найскладніша робота. Але на жаль…

Звідки прийшла амброзія

Ще кілька десятиліть тому ареал проживання амброзії був досить вузьким — свій наступ на міста цей бур’ян почав в середині 60-х років минулого століття із кримських степів. Також дослідники говорять, що під час Олімпіади-80 в Москву було завезене насіння мутованої американської амброзії, яка, схрестившись із нашою кримською, дала небачене зростання і високу концентрацію алергенного пилку. У кулуарах навіть говорили, що те мутоване насіння — не що інше, як вид біологічної зброї. Дивлячись на муки алергіків в серпні-вересні-жовтні, у період активного цвітіння амброзії, розумієш, що це не такі вже і чутки.

2. Група ризику

Читайте также — Как избавиться от сезонной аллергии на пыльцу

У перших рядах — ті, хто вже має хоч якийсь один вид алергії: на молоко, яйця, апельсини або котячу шерсть. А хто чхає навесні на пилок кульбаби, на жаль, рано чи пізно, в дев’яти випадках із десяти почне реагувати і на амброзію. Алергія — це не просто реакція слизової оболонки на дратівливий чинник. Механізм виникнення реакції більш складний, і, як уже давно відомо, люди, у яких є купа хронічних хвороб внутрішніх органів, мають більш високі шанси отримати алергію на амброзію.

Особливо прикрим і неприємним є те, що навіть якщо ти ніколи не страждала реакцією на пилок рослин, продукти і шерсть, амброзія цілком здатна підступно і раптово зробити прогалину у твоїй імунній системі. Алергію можуть здобути і хронічні курці, причому навіть пасивні. У групі ризику й ті люди, які харчуються здебільшого техногенною, синтетичною їжею, з добавками консервантів, емульгаторів і т.д. Тому при найменших симптомах незвичного кашлю і неприємних відчуттів в носоглотці і очах варто відвідати алерголога.

3. Симптоми

Найнебезпечніша стадія пилкової алергії — коли до полінозу і кон’юнктивіту приєднуються астматичні симптоми.

Все починається досить невинно — свербіж в носі, набряк слизової оболонки носа, виділення із нього прозорого слизу. Картина алергії швидко змінюється — буквально за декілька днів закладеність носа стає тотальною, здається, що в очі потрапило чужорідне тіло, за повіками відчувається “пісок”, очі сльозяться і сверблять, а при спробі “щось дістати” в лічені хвилини наростає набряк слизової оболонки ока та з’являється безперервний свербіж. Найнебезпечніша стадія пилкової алергії — коли до полінозу і кон’юнктивіту приєднуються астматичні симптоми. Горло дере, в грудях все закладено, мучає кашель — особливо сильним він стає вночі.

Загальний стан описати просто неможливо — через рясне виділення організмом гістаміну ти знаходишся в напівнепритомному стані, як ніби тобі напередодні ввели наркоз, а ти ще не зовсім вийшла з нього. Концентрація уваги, працездатність, пам’ять, життєвий тонус — все це падає буквально до нуля. І всі існуючі ліки здатні полегшити стан зовсім ненадовго, а з огляду на те, що приймати, наприклад, гормональний спрей варто лише раз на добу і його дії вистачає максимум на 4-5 годин, доводиться болісно вибирати — або виспатися вночі, або працювати вдень. Що ж робити?

Симптоми алергії на амброзію

4. Підготовка тіла

Алергіки зі стажем (точніше, колишні алергіки) говорять, що готуватися до сезону цвітіння амброзії треба заздалегідь, мінімум за місяць. Перший етап — це механічне очищення організму від шлаків і паразитів. На цьому етапі потрібно почати харчуватися натуральними продуктами (овочами, фруктами і кашами) із мінімумом білка. Тобто м’ясо і молочне доведеться трохи скоротити в твоєму раціоні. А від таких продуктів, як промислові ковбаси, сосиски та інші копченості, майонез, соуси, торти, дріжджова випічка, цукерки, доведеться відмовитися зовсім.

  1. Дуже важливо провести очищення печінки та кишечника. Робити це потрібно обережно, попередньо порадившись із лікарем. Дуже хороший ефект дає така процедура, як гідроколонотерапія, дбайливо, але ретельно очищає товстий кишечник. На жаль, тонкий кишечник дана процедура не зачіпає, тому очистити його можна тільки за допомогою народних засобів. Один із них — Шанк Пракшалана, йоговськая методика очищення кишечника солоною водою. Зрозуміло, необхідно ретельно вивчити відповідну літературу і добре підготуватися.
  2. Наступний етап — це очищення печінки. Існує безліч способів: за допомогою магнезії, лимонного соку і оливкової олії, сени, холосаса та родзинок і т.д. Знайти всі ці методики можна в Інтернеті і підібрати те, що підходить саме тобі.
  3. Протипаразитарне очищення повинне стати правилом в житті будь-якої людини, незалежно від стану здоров’я та наявності алергії.

    Регулярне очищення і зрошення слизової носа розчином морської води (або ж банальним фізрозчином) — чудова допомога для організму. Цей етап дуже важливий, якщо, звичайно, ти рішуче налаштована на подолання своєї недуги, але, навіть якщо ти підійшла впритул до сезону цвітіння непідготовленою, не страшно — починай у будь-який час.

  4. Протипаразитарне очищення повинне стати правилом в житті будь-якої людини, незалежно від стану здоров’я та наявності алергії. Вибирай той метод, який тобі ближче, — або народні трав’яні засоби, або медикаменти. Шкода від хімічних засобів у даному випадку незрівнянно менше, ніж від наслідків глистових інвазій.

Варто сказати, що офіційна медицина негативно ставиться до народних методів очищення організму і завжди знаходить безліч протипоказань. У цьому випадку ти повинна зрозуміти: офіційна медицина, на жаль, не в змозі перемогти алергію, але випадків зцілення від недуги нетрадиційними методами безліч, тому всі дії ти виконуєш виключно на свій страх і ризик. Але, хто не ризикує, той від алергії на амброзію точно ніколи не вилікується, — повір на слово алергику із багаторічним стажем.

Підготовка тіла

5. Підготовка духу

Це не менш важливо, ніж підготовка тіла, — потрібно бути рішуче налаштованою на перемогу, не допускаючи і краплі сумнівів. Так, перемогти із першого разу і з наскоку алергію складно, але ти ж напевно знаєш і не раз переконувалася на власному досвіді, як багато можна змінити силою думки і бажанням.

Читайте также — 5 распространенных ошибок, которые провоцируют весеннюю аллергию

Весь час, поки цвіте наш зловісний ворог амброзія, говори собі: “Я абсолютно здорова і повна сил”, “Я вільно і легко дихаю на повні груди”, “Я обожнюю запах трав і насолоджуюся ним”. В твоїх афірмаціях завжди повинен бути присутнім позитивний і життєстверджуючий мотив. Ні в якому разі не можна говорити: “Я не реагую на пилок амброзії” або навіть “Я вільна від алергії на амброзію”. У твоїх твердженнях не повинно бути частки “не” і тим більше слів “алергія”, “амброзія”, “реакція”.

6. Яким повинен бути побут

Убезпечити себе потрібно на всіх фронтах  — і побутові умови тут мають дуже важливе значення.

Меблі та текстильні покриття

Перше, що тобі потрібно зробити, — це мінімізувати у твоєму помешканні кількість “контейнерів”, які збирають пилок. Контейнери в даному випадку — це всі горизонтальні поверхні, будь-які текстильні покриття і штори, полиці з книгами і декоративними аксесуарами. Облаштування квартири повинно бути максимально спартанським та мінімалістичним. Так, це велика ціна — ти так любиш свою величезне ліжко, застелене пухнастим покривалом, свої книги і колекцію порцелянових слоників.

На жаль, із більшістю цих речей тобі доведеться розлучитися, хоча б тимчасово, адже здоров’я важливіше. Драпіровані завіси, килими, меблі з ворсистою оббивкою — це все не для алергіка. Тюль, яку лекго прати, жалюзі, які можна вимити, шкіряна оббивка, вузькі робочі поверхні зі сталі та мармуру і мінімум потаємних місць на кшталт стінних шаф — ось найкращий інтер’єр.

Меблі та текстильні покриття

Сітки на вікнах

Всі віконні сітки потрібно замінити (або поставити нові, якщо таких немає) на спеціальну сітку “антипилок”. У цій сітці клітинки, на відміну від звичайних, мають довгасту форму перетином 0,25 х 1 мм. Це дозволяє максимально затримувати вуличний пил, разом із яким прилітає і пилок.

Позбавлення від грибка

Мало хто надає значення колоніям грибку, які оселилися на стінках ванної або стелях кімнат. Тим часом, поєднання пилку амброзії і грибкових спор перетворюється на вбивчий коктейль. Дуже важливо ліквідувати в квартирі або будинку абсолютно всі прояви цвілі. Це можна зробити за допомогою як спеціальних засобів, так і народних. Найбільш простий, доступний і ефективний спосіб — це миття чистим столовим оцтом.

Підтримка чистоти повітря

П’ять вологих прибирань в день швидше довершать злісну роботу пилку, ніж посприяють здоров’ю.

Вважається, що вологе прибирання і зволоження повітря допомагають слизовим не набирати в себе алергени. Це велика помилка. Не вологість повітря сприяє нормальному диханню, а його чистота! П’ять вологих прибирань в день швидше довершать злісну роботу пилку, ніж посприяють здоров’ю. Тому не купуй непотрібні і шкідливі у твоєму випадку зволожувачі повітря, а придбай краще люстру Чижевського та сольову лампу (можна сольовий іонізатор), і ці прилади ефективно очистять повітря в кімнаті від пилу і шкідливих домішок.

Підтримка чистоти повітря

Температурний режим

Ще один міф — нібито під час дощу алергікам легшає, так як пил з пилком буквально вимиваються із повітря. Частково це правильне твердження. Але зазвичай серпневі і, тим більше, вересневі-жовтневі дощі супроводжуються зниженням температури, на що запалена слизова носоглотки і гортані реагує набряком, і дихати під час дощу стає важче.

Читайте также — Узнай, есть ли у тебя пищевая непереносимость

Для того щоб судини розслабилися, їх потрібно, навпаки, нагріти. Так, ось такий от парадокс — ми звикли до того, що судини, охолоджуючись, звужуються. Тому в період осіннього міжсезоння важливо, щоб твоє тіло знаходилося в теплі. Але будь пильна: гаряча ванна, наприклад, не дасть потрібного ефекту саме через вологість, точніше, ефект буде, але, як тільки тіло охолоне, дихати знову стане важко. Тому краще зігрівай тіло одягом, гарячим чаєм, грілками і фізичною активністю — це найкращі способи.

7. Харчування під час цвітіння амброзії

Важливішого, ніж харчування, немає нічого. Ті, хто вже зцілився, в один голос говорять, що алергія лікується виключно голодом. Звичайно, цей спосіб підходить далеко не всім — голодувати 30-40 днів здатні тільки підготовлені до цього люди.

Ті, хто вже зцілився, в один голос говорять, що алергія лікується виключно голодом.

Але працюючій людині, яка страждає на важку форму алергії, ідеально підійде тип харчування, при якому голодні дні практикуються раз або два рази на тиждень, а в інші дні вживається тільки сира рослинна їжа, причому без солодких фруктів і з мінімумом овочів червоного та помаранчевого кольорів. Більш ефективним, за відгуками тих, хто вилікувався, є сухе голодування — це коли протягом всього часу ти нічого не їси і не п’єш, навіть воду.

Заборонені продукти під час цвітіння амброзії:

  1. М’ясо і будь-які м’ясопродукти
  2. Молочні продукти, а також сири
  3. Кава
  4. Чорний чай
  5. Цукор і всі продукти, що містять його
  6. Будь-яка дріжджова випічка, а також хліб
  7. Продукти з білої муки (можна трохи продуктів із цільнозернової)
  8. Мед
  9. Солодкі фрукти
  10. Будь-яка синтетична їжа

Витримати таку дієту складно, але можливо. Той, хто хоч раз проходив через амброзійне пекло, легко відмовиться від звичних кексів і кави з молоком. Така жорстка програма дуже добре стимулює імунну систему на боротьбу з алергеном, а крім того, має шикарний косметичний ефект. Твоя фігура стане витонченішою, а шкіра зможе позмагатися зі шкірою трирічної дитини.

Харчування під час цвітіння амброзії

8. Якщо все-таки страшно

Не всі в змозі прийняти такі жорсткі правила і рамки, крім того, багато хто хвилюється за своє здоров’я. Як ми вже говорили, будь-яке лікування — справа добровільна. І звичайно, бувають такі складні запущені випадки алергії, коли, крім медикаментів, не допомагає нічого. Не потрібно гвалтувати себе і робити щось примусово. Ефект буде тоді, коли ти повністю приймаєш той чи інший метод.

І все ж, допомагаючи своєму організму хоч найменшими принципами здорового способу життя, ти знайдеш багато шансів перемогти ворога на ім’я амброзія. А ще розкажи нам про свій досвід боротьби з алергією.

СХОЖИЕ СТАТЬИ

Обсудить

Свежий взгляд