Базальна температура при вагітності

Базальна температура при вагітності вимірюється багатьма жінками. Що це за такий параметр і що можна дізнатися шляхом цих вимірювань?

Базальна температура при вагітності

Базальна температура при настанні вагітності

Цей «вид» температури, якщо його так можна назвати, є одним із класичних, найстаріших методів визначення овуляції і порушень гормонального фону у жінок. Тобто вимірювання зазвичай проводять жінки, які планують дитини, які хочуть прискорити настання зачаття, передбачити найбільш сприятливі для цього дні. Якщо овуляції по графіку БТ немає кілька місяців поспіль — це привід до проведення гінекологічного і, можливо, ендокринологічного обстеження.

Так як базальна температура при вагітності до затримки зазвичай підвищується до 37 і вище градусів, то на підставі цього можна запідозрити у себе цікаве становище ще тоді, коли тести робити рано. Приблизно за 3-5 днів за передбачуваного початку затримки. З іншого боку, набагато ефективніше для цієї мети буде здати аналіз крові на ХГЛ. ХГЧ починає вироблятися після імплантації заплідненої яйцеклітини. Тобто приблизно через 7-10 днів після статевого акту.

Але повернемося до рівня БТ. Вважається нормою базальна температура при вагітності 37.0, 37.1 градус. Таке підвищення виникає завдяки впливу гормону прогестерон — основного відповідає за збереження і розвиток ембріона. При нестачі цього гормону виникають загрози викидня або мимовільне її переривання. Саме тому базальна температура при вагітності 36.6, 36.7, 36.8, 36.9 градусів багатьох змушує панікувати, так як логічно буде припустити, що не все в порядку.

Що ж про це говорять лікарі? Доктора радянської закалки, яких чимало ще працює в російських жіночих консультаціях та стаціонарах, радять своїм пацієнткам (майбутнім мамам) вимірювати БТ в тому випадку, якщо у них раніше вже траплялися викидні або є які-небудь причини запідозрити патологію (наприклад, зростання ХГЛ нижче норми).

Сучасні лікарі дотримуються думки, що базальна температура при настанні вагітності ні про що не може сказати. Існують категорії жінок, у яких високий ризик викидня, але за такими і контроль здійснюється особливий. Контроль цей полягає в проведення трансвагинальных ультразвукових дослідженнях і спостереженні за динамікою зростання ХГЛ. А БТ неинформативна, оскільки є величезна ймовірність похибок, її точність залежить від дуже багатьох факторів. Одним словом краще не шукати в Інтернеті «базальна температура при вагітності графік в нормі», а уважніше прислухатися до відчутних сигналів свого організму і обов’язково виконувати всі рекомендації лікаря.

Якщо ж вас не покидає думка дізнатися свою БТ, то обов’язково дотримуйтесь правил, які допоможуть звести до мінімуму похибки при вимірюванні. Так, вимірювання проводяться виключно після нічного сну і до піднімання з ліжка, ректально. Градусник можна використовувати як ртутний, так і електронний. Але у другого можливі похибки більше. Базальна температура при вагітності ввечері неинформативна, так як після фізичної активності вона має властивість і так збільшуватися. І не забудьте про фактори, які також можуть позначитися на результаті. Це різні захворювання, симптомом яких є лихоманка, статевий акт, сильне хвилювання та ін.

СХОЖИЕ СТАТЬИ

Обсудить

Свежий взгляд