Чоловіча невірність: 5 кроків, як пережити зраду

Чомусь сюжети про любовні трикутники на сторінках книг і в романтичних комедіях не здаються чимось особливим. Коли дивишся на ситуацію з позиції спостерігача, наприклад, читаючи рядки Франсуази Саган або Мілана Кундери, почуття героїв приємно наповнюють своєю інтенсивністю. Стежити за чужими драмами цікаво, але зовсім інакше відчуває себе жінка, коли сама стає «героїнею» подібної історії.

Чоловіча невірність 5 кроків, як пережити зраду

І розумієш тоді, що це зовсім не так красиво, як у романі Пауло Коельо «Адюльтер» і що біль, образа, розчарування — зовсім несмачний коктейль. А якщо крім того ти не готова розірвати стосунки з чоловіком, який зрадив тебе, закричавши йому в обличчя «Пішов геть!», і впиватися своїм горем, постає питання: як жити далі? Також, як і питання, чи є життя після зради? Правдивої статистики про те, скільки жінок, переживши невірність партнера, «проковтнули» її й змогли жити далі, просто не існує. Ми навіть можемо не знати, що наша бабуся або мама пробачила або «забула» про неприємний інцидент заради збереження сім’ї.

Зради, як «скелети в шафі», можуть роками зберігатися в таємниці, підточуючи енергію сімейного дерева зсередини. Тому не залежно від того, яке ти приймеш рішення — піти чи залишитися, важливо не перетворити факт зради в привід, який заважає тобі жити далі. Довіряти чоловікам, любити та просто насолоджуватися життям. У цій статті хочу поділитися з тобою порадами, як зберегти себе, а можливо, і стосунки, після зради партнера.

1. ПЕРЕСТАНЬ ЗАПЕРЕЧУВАТИ ОЧЕВИДНЕ

Читайте также — 8 советов, как сохранить счастливый брак

Отже, ти чітко розумієш, що в ваших стосунках хтось «з’явився». Поведінка чоловіка підтверджує твої підозри про зраду. Він засиджується допізна на роботі, виходить поговорити з кимось по мобільному, приховує від тебе скільки він зараз заробляє, не шукає близькості й поводиться не так, як раніше. Ознак і доказів зради завжди дуже багато, навіть якщо партнер вправно замітає сліди. У тебе два варіанти поведінки: або продовжувати вірити в його казки, чому раптом серед ночі він зірвався і десь поїхав, чому йому пише якась «Маша Робота» або обірвати все це, переставши обманювати себе.

Що робити? Орієнтуйся на свої відчуття. Звичайно, ти можеш боятися, що твої підозри виявляться правдою. Ти зовсім не уявляєш, як будеш із цим жити. Але постав собі питання: «Як довго я готова витримати ситуацію невідомості? Як довго я зможу терпіти, що він живе на два фронти?». Може, тобі здається, що ти стерпиш, тільки щоб не втратити його, тільки щоб у дітей був батько. На мій погляд, тобі варто вирішити для себе, чи потрібні тобі такі «дефектні» взаємини. Не заморожуй свої почуття, не абстрагуйся від ситуації, уявляючи, що це поганий сон і відбувається не з тобою. Прислухаючись до свого внутрішнього голосу і потреб, ти не дозволиш використовувати себе.

2. ШАНУЙ СВОЇ ПОЧУТТЯ

Читайте также — Можно ли любить одновременно мужа и любовника

Багато жінок, виявивши факт невірності, починають намагатися зрозуміти причину, згадати момент, коли зробили помилку. Вони починають з’ясовувати у партнера, що було не так, чого саме йому не вистачало. І поки ти шукаєш причину, волаючи до неба «За що мені це?» і вважаєш, що в тебе є недоліки, він продовжує залишатися в зручному для себе становищі. Найчастіше чоловік навіть не поспішає розривати стосунки з коханкою або через якийсь час, коли буря вщухла, береться за старе.

Що робити? Зосередься на собі. Хто потурбується про тебе, якщо не ти сама? В безсонні нічні години, замість того, щоб питати себе: «Де та коли я помилилася?», запитай: «Як довго я зможу миритися з тим, що відбувається?», «На які жертви я готова піти, щоб зберегти взаємини?», «Чи хочу я бути залежною в цій ситуації?». Хоча відповіді здаються очевидними, ти можеш закривати на все це очі, втішаючи себе думкою, «що все само собою налагодиться». Це не так. Не чекай, поки він вирішить, кого любить, виріши сама, скільки ти готова чекати.

ШАНУЙ СВОЇ ПОЧУТТЯ

3. ВІДНОВЛЮЙ СВОЇ КОРДОНИ

Читайте также — 7 причин, по которым мужчины снимают обручальные кольца

Коли жінка стикається з невірністю, вона виявляється в ситуації порушених кордонів. І тілесних (він паралельно мав сексуальні контакти не тільки з нею), і особистісних (в кокон їх пари втручається хтось третій). Чоловік, пустившись у всі тяжкі, відкриває кордони вашої пари, не враховуючи твоїх інтересів.

Що робити? Відсторонитися від партнера. Вибудовуй свою цілісність. Він повинен зрозуміти, що поки не обірве зв’язок на стороні, між вами не буде близькості. Ніякого «примирливого сексу». Жінки часто починають включати «жрицю кохання», намагаючись переманити партнера. Тільки це не спрацьовує, адже, по суті, він отримує позитивне підкріплення і збирає бонуси по обидва боки. Емоційно тобі також потрібно дати йому зрозуміти, що повернути твоє колишнє ставлення буде непросто. Йому недостатньо прийти з букетом троянд і сказати «пробач». Це повинно стати для нього цілим випробуванням.

ВІДНОВЛЮЙ СВОЇ КОРДОНИ

4. УТРИМУЙ СВОЮ ПОЗИЦІЮ

Це одна з найскладніших дій, оскільки чоловік спробує зробити винною тебе. Або намагатиметься зберегти для себе зручний баланс, не відмовляючись від коханки. Якщо він зрозуміє, що ти стерпиш, він залишиться у своїй «зоні комфорту», а любовний трикутник може залишитися на плаву на довгі роки. Всі ми знаємо історії, коли коханки народжують дітей, і у чоловіка існує паралельно дві сім’ї. Це відбувається тому, що жінка не поставила його перед вибором. Чи не зайняла жорстку позицію, побоюючись його втратити. При цьому, найбільше страждати будеш саме ти. Негативні емоції нікуди не зникнуть: образи, невдоволення, розчарування будуть лише накопичуватися.

Що робити? Як не прикро це визнавати, але після зради ваші стосунки не будуть такими як раніше. Від тебе залежить, як вони складуться надалі. Щоб «обнулити» ваш рахунок і почати спочатку, потрібно пропрацювати образи й проговорити з партнером ситуацію, що сталася. Для цього часто необхідно розірвати відносини, розлучитися на якийсь період часу. Багато жінок бояться відпустити чоловіка і продовжують залишатися в трикутнику. Думаючи, що відпустивши його, зроблять суперниці подарунок. Але це помилка. Як він зрозуміє, що хоче бути з тобою, якщо не поставити його в ситуацію дефіциту? Поки ти чекаєш його повернення від коханки, він буде відчувати себе в шоколаді, таким собі Казановою, улюбленцем всіх і вся.

УТРИМУЙ СВОЮ ПОЗИЦІЮ

5. БУДЬ ДОРОСЛОЮ

Читайте также — 6 советов, как сберечь семейную лодку, чтобы она не разбилась о быт

Так хотілося назвати цей пункт «Бий його» або «Застав страждати», але якщо ти почнеш грати в його гру, з пастки адюльтеру вашій парі не вибратися. Наприклад, знайдеш коханця, змусиш ревнувати, будеш загрожувати суперниці, — все це способи «підіграти» і вони лише підливають масло у вогонь. Ти станеш такою ж «дитиною», як партнер із коханкою. Так, Ерік Берн вважає, що якщо обидва в парі займають дитячу позицію, ця комунікація потрапляє в замкнуте коло. Ти і він починаєте шукати крайніх, мститися, давати здачі, але проблему це не вирішить. Тільки вийшовши в позицію дорослого, ти зможеш розв’язати цю проблему.

Що робити? Якщо ти насправді хочеш зберегти ваші стосунки і при цьому не жити з коханкою за спиною, тобі треба бути мудрою і сильною. Звернись по допомогу до психолога, якщо розумієш, що негатив переливається через край і так хочеться написати суперниці жахливу гидоту. Шукай підтримки близьких. Проведи ревізію цінностей. Виріши, чи готова ти будувати заново ці взаємини. Чи вистачить тобі душевних сил і ресурсу пробачити цьому чоловіку і жити з ним далі?

БУДЬ ДОРОСЛОЮ

Не думай в цей момент про те, як ти впораєшся фінансово або як себе будуть відчувати діти в неповній сім’ї. Подумай про себе. Чи зможеш ти знову бути щасливою поряд із ним? Адже діти щасливі, якщо щасливі їхні батьки. Зроби свій вибір, як доросла людина. Без пошуку тисячі причин, а слухаючи лише себе.

СХОЖИЕ СТАТЬИ

Обсудить

Свежий взгляд