7 музичних каналів України

Українські музиканти високо цінуються не лише у своїй країні, але й у ближньому зарубіжжі та навіть на Заході. Тому не дивно, що в Україні є багато популярних музичних телевізійних каналів, у кожного з якого є своя унікальна фішка.

7 музичних каналів України

Пропонуємо твоїй увазі сім головних музичних каналів України.

1. ТЕЛЕКАНАЛ М1

Почнемо із найвідомішого каналу. М1 розпочав свою роботу у 2001 році й з того часу займає більше третини всього музичного ефіру країни. Основна аудиторія M1 — це молодь до 25 років. Серед ведучих каналу є такі зірки шоу-бізнесу як Мішель Андраде, Микита Добринін і Ольга Цибульська.

Читайте также — 10 найпопулярніших співаків України

На М1 виходять такі телешоу як «Перший TV влог», «Webкамера» і безліч різних хіт-парадів, включаючи «Instagram chart», «Золотий Грамофон» і «Кращі кліпи тижня». У 2015 році у каналу з’явилась власна музична премія — M1 Music Awards. За п’ять років існування нагороди рекордсменом за кількістю головних призів став дует «Время и стекло».

2. ТЕЛЕКАНАЛ М2

Цей тв-канал відокремився від основного M1 у 2007 році. За час існування його концепція не раз змінювалася. Спочатку це був телевізійний канал в ефірі якого були кліпи 90-х і початку 2000-х. Таким чином, він орієнтувався на більш дорослу аудиторію, ніж M1. У 2012 році був узятий курс на омолодження і популярні музичні течії: так на М2 з’явилися реп і поп-музика.

З 2015 року в ротації каналу можна було побачити відеоролики українською мовою або створені українцями. З того часу у М2 з’явився слоган «Канал української музики», і виходять на ньому відповідні програми: «Головний хіт-парад України» та інші.

3. ТЕЛЕКАНАЛ MUSIC BOX UA

Міжнародна мережа каналів Music Box має свій підрозділ і в Україні. Music Box UA з’явився у 2007 році, і основою його ефіру стала танцювальна музика України і зарубіжних країн. З 2012 року на ньому виходять програми власного виробництва: «Top Dance Chart», «Музпрогноз» та інші. Тв-канал доступний через супутникове телебачення по всій Європі і на Близькому Сході, а з 2016 року його можуть подивитися користувачі кабельного телебачення в Польщі.

Однією із головних фішок телеканалу довгий час була інтерактивність: глядачі були в прямому контакті з віджеями і могли замовляти композиції. Але у 2017 році канал змінив свій стиль, і ця можливість зникла.

4. MUSIC CHANNEL O-TV

Читайте также — 20 лучших украинских музыкальных групп

Найстаріший український музичний канал України виник ще у 1998 на базі київської телекомпанії «Обрій». O-TV багато в чому став першопрохідцем серед музичних тв-каналів країни: тут вперше дали глядачам можливість замовляти відеокліпи по телефону, вперше з’явився SMS-чат і багато чого іншого.

O-TV орієнтується на молоду аудиторію, а тому в його ефірі виходять не тільки кліпи, а й передачі про зірок шоу-бізнесу, кіно та моду. Завдяки супутниковому мовленню O-TV можна дивитися не тільки в України, але і з будь-якої країни Європи та СНД.

5. EU MUSIC HD

Цей телеканал з’явився в мережі мовлення у 2000 році, але називався він тоді RU Music і транслював виключно російськомовні відеокліпи. У цей період тв-канал отримав популярність і навіть завоював кілька державних нагород в галузі телебачення («Золоте перо», «Кришталевий мікрофон»). Напрямок каналу різко трансформувався у 2015 році: замість російських кліпів в ефірі з’явилися європейські відео, а сама назва, так само як і логотип, змінилися на вже звичне EU Music.

6. 4EVER MUSIC

Наймолодший телеканал, в нашій добірці, з’явився лише у травні 2018 року. Його перша назва «UA Music» говорила саме за себе. В ротації каналу були кліпи українських виконавців. Але вже через півроку після початку мовлення керівництво прийняло рішення про зміну напрямку на сучасну світову музику і хіти минулих років. Тоді ж були змінені назва і логотип.

7. #НАШЕ MUSIC HD

Читайте также — 10 кращих молодих співачок України

Цей тв-канал виник на основі холдингу НАШЕ Media. Власники каналів, що входять в цей холдинг, поставили амбітне завдання — створити на 100% український телеканал з авторським контентом. Ця ідея вже втілена в реальність на телеканалі НАШЕ MUSIC — в ефірі каналу можна побачити виключно українські відеокліпи та шоу власного виробництва. Ідею існування подібних тв-програм підтримали багато онлайн-платформ, і тепер тв-канал можна дивитися не тільки по кабельному телебаченню, але і через інтернет.

В Україні щорічно з’являються десятки талановитих музикантів і оригінальних колективів. Не дивно, що популярні українські музичні телеканали орієнтуються саме на вітчизняних виконавців. Але і ті, хто люблять зарубіжну музику можуть легко знайти кліпи до смаку. А який музичний канал подобається вам?

СХОЖИЕ СТАТЬИ

Обсудить

Свежий взгляд