Щитоподібна залоза: 12 симптомів нездоров’я

Це зовсім маленький, вагою всього 18-20 грамів, орган у формі метелика здатний завдати шкоду здоров’ю, якщо в його роботі відбувається збій. І часто ти навіть не підозрюєш, що причина твого поганого самопочуття криється в щитовидній залозі, а не в нервах, як тобі здається.

Щитоподібна залоза 12 симптомів нездоров'я

Цей орган потребує особливої уваги та ставлення до себе. Тому пропонуємо твоїй увазі список симптомів, які сигналізують про проблеми в роботі щитоподібної залози. Будь уважна!

1. ПЕРЕПАДИ НАСТРОЮ

Перманентна депресія, постійна пригніченість, відчуття безсилля — занадто поширені симптоми, щоб запідозрити в цьому щитовидку. Найчастіше все списують на стрес. Так і є — ти повинна знати, що однією із головних причин захворювань щитоподібної залози — це стрес, а не нестача йоду.

Тому, якщо тебе постійно пробиває на сльози, ти то пригнічена, то без приводу весела, бувають раптові спалахи гніву, які лякають тебе саму, безсоння, безпричинне відчуття страху — запишись на прийом до ендокринолога, щоб або підтвердити, або спростувати тиреотоксикоз (підвищене вироблення гормону щитовидною залозою).

2. ВТРАТА ВАГИ БЕЗ ДІЄТИ

Колись, після важкої хвороби і смерті свекра, за яким я доглядала, я сильно схудла. Я не звертала на це увагу, адже був колосальний стрес, викликаний турботою за лежачим хворим і сумними наслідками. Мій новий незапланований вигляд був би досить непоганий, якби не постійні сльози і інші неприємні явища. Стрункість не приносила тієї радості, яку повинна була б приносити.

Тому знай: швидке схуднення при звичайному харчуванні і без збільшення фізичного навантаження, особливо після тривалого емоційного стресу, теж є однією із ознак збою в роботі щитоподібної залози.

3. ЗБІЛЬШЕННЯ ВАГИ БЕЗ ПЕРЕЇДАННЯ

Так, якщо серце не в порядку, то вторинні наслідки тільки підтверджують первинні. А ось щитовидка підступна тим, що плавання рівня гормонів може давати прямо протилежні ефекти. Так що, якщо ти здивована тому, чому це раптом тебе поперло, як на дріжджах, не дивлячись на те що раціон не змінювався, є сенс йти здавати аналізи на гормони щитовидної залози.

4. НЕНОРМАЛЬНЕ СЕРЦЕБИТТЯ

Стометрівку не бігала, і піднятися потрібно лише на третій поверх, а серце ніби виривається із горла? Якщо ти знайшла у себе ще хоч один вищевказаний симптом плюс ось це ненормальне серцебиття — до ворожки не ходи, твоя щитовидка виробляє підвищений вміст гормонів.

Читайте также — Каких врачей нужно регулярно посещать женщине

Може бути і навпаки — тобі може здаватися, що серцевий ритм сповільнений — таке може бути при гіпотиреозі, зниженій функції щитовидки. Так, до ворожки не варто ходити, а ось до лікаря — вже завтра.

5. ТРЕМТІННЯ РУК І НІГ

Краще десять разів перевіритись і застати недугу на ранній стадії, ніж потім довго і болісно приймати гормони.

Навіть без істотної перевтоми і раптових хвилюючих подій ти помічаєш, що у тебе трясуться руки і ноги? Не зволікай ні хвилини, нехай навіть це не щитовидка, адже явно ненормально, коли в молодої жінки до тридцяти кінцівки ходором ходять, нехай вона навіть здивована чимось приємним! Краще десять разів перевіритись і застати недугу на ранній стадії, ніж потім довго і болісно приймати гормони.

6. ПІТЛИВІСТЬ

Це дуже розпливчастий симптом, адже може бути як по жіночій частині, так і через нервові зриви. А ось нічний рясний піт — це все ж наш маленький «метелик» на шиї.

7. СЛАБКІСТЬ І ШВИДКА СТОМЛЮВАНІСТЬ

Це не та втома, яку відчуваєш в кінці робочого дня, — ой, швидше б додому, та поїсти, та влягтися перед телевізором. Ти вже вранці встаєш розбита, відчуття ніби розвантажувала вагони, весь день ледве тягаєш ноги, а вечірня дорога додому лякає до того, що аж волосся стає дибки по всьому тілі. І від безсилля хочеться просто завити. Але такий же стан буває і через проблеми з серцем, і через депресію, хай їй грець, і через сотні інших хвороб. Тому тільки консультація лікаря і аналіз крові можуть сказати, що це за недуга тебе здолала.

8. НАБРЯКИ

Про питний режим ми говорили багато, але навіть велика кількість води, випитої за день, при нормально функціонуючих внутрішніх органах, ніяк не буде помітною на руках, ногах, обличчі. Зазвичай доморощені знавці говорять: «Це нирки!» і радять обмежити прийом солі та води. Сіль у будь-якому випадку варто вживати менше, але грішити тільки на одні нирки теж не варто.

9. СУХІ ВОЛОССЯ, ШКІРА ТА НІГТІ

Подружки навперебій радять тобі вживати більше вітамінів і робити чудо-маски? Все це гарні поради, але, якщо щитовидна залоза не виробляє належної кількості гормонів, то всі ці хитрощі будуть як мертвому припарка. Варто почати хвилюватися, якщо твоє волосся завжди було предметом гордості, а тут буквально за місяць перетворилося на невідомо що, притому що сонячними ванними ти не зловживала. Загалом, ти зрозуміла, що це не косметична проблема, а щось більш серйозне, а тому не відкладай похід до ендокринолога.

10. ВЕЛИКІ (ВИРЯЧЕНІ) ОЧІ

Коли людина від природи наділена великими виразними очима, це красиво. Великі очі так і ваблять своєю виразністю. Ти будеш здивована, можливо, але при гіперфункції щитовидної залози у людей теж великі і виразні очі. Правда, така особливість викликає захоплення недовго, тому що хвороба, прогресуючи, спотворює риси до невпізнання, і очі буквально починають вилазити з орбіт, так ніби людина сильно здивована. Але не будеш же ти ходити із подивом на обличчі 24 години на добу! Таким чином, це також явний і тривожний дзвіночок.

Читайте также — 10 причин утренней усталости

Біль в очах, відчуття печіння і піску, неможливість нормально опустити повіки (здається, що щось заважає), погіршення зору — це все виникає на пізніших стадіях. Тому, замість того щоб вислуховувати компліменти з приводу того як раптово змінилася форма твоїх очей, швидше біжи до лікаря.

11. НЕПРИЄМНІ ВІДЧУТТЯ В ОБЛАСТІ ШИЇ

Буває, що в нижній частині шиї намацуються вузлики або ущільнення, або ж саме горло здається випирає. Це може бути запущений тиреотоксикоз (аутоімунний тиреодит) або навіть пухлинний процес.

А конкретно — в області зоба, тобто в самому низу шиї. Це може бути не тільки біль, але і відчуття нестачі повітря і труднощі з процесом ковтання. Буває, що в нижній частині шиї намацуються вузлики або ущільнення, або ж саме горло здається випирає. Це може бути запущений тиреотоксикоз (аутоімунний тиреодит) або навіть пухлинний процес. Подібні симптоми виникають частіше вже після всіх перерахованих вище, тому не варто зволікати із візитом до лікарні.

12. ЩЕ ДЕЩО

Проблеми із щитоподібною залозою можуть проявитися досить віддаленим способом — наприклад, безперервним поносом, карієсом, що вражає відразу всі зуби, і навіть зміною форми обличчя (воно отікає і стає схожим на Місяць) і нігтів. Але це вже зовсім клінічні випадки, коли зовсім не приділяєш уваги своєму здоров’ю, але ми ж піклуємося про себе, чи не так?

Про причини, що викликають дисфункцію щитовидної залози, ми поговоримо окремо, але, як тобі вже стало зрозуміло, в житті жителя великого міста перша і основна причина захворювань цього органу — це стрес. Бережи себе і своїх рідних!

СХОЖИЕ СТАТЬИ

Обсудить

Свежий взгляд